Uważność czyli Mindfulness. Sposób na lepsze życie.

Skąd Bezpieczne Ryzyko? Fundacja została założona przez spółkę brokerską BROKERS UNION sp. z o.o. W BROKERS UNION od lat zajmujemy się ubezpieczeniami i dlatego dobrze rozumiemy istotę słów bezpieczeństwo i ryzyko.
Łączenie tych dwóch skrajności jest naszą codziennością. Łączenie tych dwóch słów jest codziennością każdego z Was.

Bezpieczeństwo w podejmowaniu ryzyka.

To, co już wiemy i potrafimy, chcemy wykorzystać w nowy sposób. Chcemy pomagać także tym, którzy w podejmowaniu ryzyka nie znają jeszcze granic – naszym dzieciom.

Zauważamy, że dzisiejszemu światu bliższa jest przestrzeń internetowa i telewizyjna niż bezpieczne i prawdziwe relacje, doświadczanie miłości, bliskości, czasu i uwagi. To ogromny problem społeczny, który dotyka dzieci z wszystkich rodzin i środowisk – z rodzin zamożnych i biednych, z rodzin niepełnych i z rodzin z problemem alkoholowym.

Nie można go bagatelizować. Trzeba wiedzieć, jak bezpiecznie i skutecznie postępować.
Proponujemy praktykę uważności, wzorując się na działaniach przynoszących ulgę dzieciom na całym świecie. Chcemy uczyć dzieci rozumienia tego, co dzieje się w ich życiu. Chcemy również pokazywać im, w jaki sposób mogą radzić sobie z pojawiającymi się emocjami.

Dlaczego zajmujemy się uważnością dla dzieci?

Działamy na rzecz zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i ich rodzin.

Jesteśmy przekonani, że poprzez uważność (mindfulness) rozwijamy inteligencję emocjonalną dzieci, a wspierając ich rozwój emocjonalny i społeczny, pomożemy im wieść szczęśliwe, zdrowe i pełne wartościowych relacji życie.

Pomagamy:

  • w radzeniu sobie ze stresem, strachem i bólem
  • w koncentracji i w nauce
  • w rozumieniu emocji i sygnałów płynących z ciała

Chcemy dawać dobro, życzliwość i siłę.