Dobrzy ludzie.

Jesteśmy zespołem ludzi myślących podobnie, zmierzających w jednym kierunku. Jesteśmy zaangażowani w to, aby dbać o zdrowie i popularyzować w Polsce praktykę uważności.

Filip Rybacki
prezes zarządu, coach, mentor WIDZĘ CIĘ

Tata Nataszy i Bolka.

Założyciel wrocławskiej spółki Brokers Union, w której od 20 lat pełni funkcję prezesa zarządu. Pomysłodawca i twórca Fundacji Bezpieczne Ryzyko.
Od wielu lat związany ze światem biznesu, pracował na menadżerskich stanowiskach w: PLL LOT S A, BMW i Chrysler, Mercedes-Benz.

Ukończył studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz studia MBA.

Ukończył studia Personal Leadership Academy – Harvard Business Reviev, AIG Leadership Academy, Business Coaching Diploma Advanced Coach w PwC Academy.

W trakcie certyfikacji na trenera uważności metodą Eline Snel w Międzynarodowej Szkole Academy for Mindful Teaching (AMT), a także kursu nauczycielskiego Mindfulness-Based Cognitive Therapy (MBCT) prowadzonego przez Fundację Rozwoju Mindfulness. Szkoli się w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Warszawie.

Interesują go praktyki medytacyjne. Praktykuje zen pod okiem mistrza Alexandra Poraj-Żakieja.

Chętnie chodzi po górach. Uprawia sport. Startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, w zawodach IRONMAN i w New York Marathon.

Czyta. Zachwyca go architektura. A najlepiej spędzony czas – to czas z rodziną.

Magdalena Stępień
psycholog i psychoonkolog, członek zarządu

m: 601 808 831

e: m.stepien@bezpieczneryzyko.org

W trakcie certyfikacji na trenera uważności metodą Eline Snel w Międzynarodowej Szkole Academy for Mindful Teaching (AMT). Szkoli się w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Ukończyła kurs MBSR (Redukcja Stresu Oparta na Uważności), certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Mindfulness.

Ukończyła cykl szkoleń z Terapii Simontona – psychoterapii przeznaczonej dla osób chorujących przewlekle.

Przez ostatnie lata była związana z Kliniką Hematologii i Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu oraz ze środowiskiem opieki hospicyjnej.

W kontaktach z pacjentami z ogromną pasją wykorzystuje techniki relaksacji i uważności w praktyce.

Stworzyła „Pomocniczek” – miłą, oswajającą z tematem choroby przewlekłej, książeczkę dla dzieci i rodziców.

Głęboko wierzy, że obecność i ciepła rozmowa potrafią zdziałać cuda.

Fanka spotkań w gronie najbliższych, cukiernictwa i pięknego wzornictwa.

Aleksandra Korżel
dyrektor ds. operacyjnych

m: 510 015 487

e: a.korzel@bezpieczneryzyko.org

 

Ukończyła Kurs MBSR (Redukcja Stresu Oparta na Uważności), certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Mindfluness. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Do tej pory związana z kancelarią brokerską. Dodatkowo zajmowała się działaniami marketingowymi.

Marzy, by zatrzymać się w danej chwili i z uważnością spojrzeć na codzienność. Być tu i teraz.

Pasjonatka mody i naturalnych kosmetyków. Lubi poznawać nowe miejsca i ludzi oraz odbywać dalekie podróże. Od niedawna ciocia rocznego maluszka.

„Dzieci nie myślą ani o tym, co było, ani o tym, co będzie, ale cieszą się chwilą obecną, jak mało kto potrafi” – de la Bruyere Jean

Patrycja Pukmiel
przewodniczący rady nadzorczej Fundacji

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prezes spółki ISSP, z którą jest związana od 2003 roku.

Specjalizuje się w kontaktach biznesowych, negocjowaniu oraz finalizowaniu umów. Działa na rynkach międzynarodowych przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i praktyk w branży usług personalnych.

Swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie współpracy z kontrahentami wykorzystuje przy budowaniu i zarządzaniu organizacją. Nie boi się ryzykownych decyzji, ani oryginalnych projektów oraz konsekwencji w ich wdrażaniu.

Prywatnie – szczęśliwa mama trójki dzieci.

Marita Stęposz
psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, nauczycielka uważności, tłumaczka języka migowego. 

Założycielka Wrocławskiego Stowarzyszenia Głuchych „Nadzieja” we Wrocławiu.

Członek zarządu Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt”.

W trakcie certyfikacji na trenera uważności metodą Eline Snel w Międzynarodowej Szkole Academy for Mindful Teaching (AMT). A także kursu nauczycielskiego Mindfulness-Based Living Cours (MBLC) prowadzonego przez Mindfulness Association Polska. Ukończyła Kurs Compassion w Mindfulness Association Polska.  Obecnie szkoli się w Instytucie Terapii Psychosomatycznej we Wrocławiu.

Ukończyła cykl szkoleń z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Głęboko wierzy, że zmiany jakie zachodzą w nas mają bezpośredni wpływ na nasze otoczenie, a uważność, życzliwość i współczucie dają nam wielką moc uzdrawiania siebie i innych.

Zainteresowana komunikacją z tymi, którzy komunikują się inaczej, wdzięczna, że może stawać w ich imieniu.

Zafascynowana zwierzętami, głównie psami i ich niesamowitymi możliwościami budowania głębokich relacji międzygatunkowych. Założycielka Szkoły Black Nose Knows – gdzie pomaga psiakom i ich opiekunom znaleźć nić porozumienia w otwartości, zrozumieniu i uważności na siebie.

Fanka podróżowania w dalekie i bliskie miejsca. Ciągle poszukująca i odkrywająca z ciekawością dziecka, co życie jej niesie.