14.06.2022
Warsztaty Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo, Odra Centrum.

Warsztaty „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo”.

Zapraszamy na godzinne warsztaty „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo”  dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat w pięknej i kojącej przestrzeni Odra Centrum we Wrocławiu.

Kiedy? 

2.07.2022, 10:00 – 11:00

Gdzie?

Odra Centrum, ul. wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław

Koszt?

40 zł

Prowadzący:

Marta Dunaj

Zapisy:

m: 510 015 114
e: fundacja@bezpieczneryzyko.org

Co to jest „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo”?

Program „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo” ma na celu rozwijanie uwagi na tu i teraz, w wolności od osądzania. Liczne badania wykazały, że pielęgnowanie tego rodzaju uwagi niesie szereg dobroczynnych skutków dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia:

– poprawia umiejętność radzenia sobie ze stresem i lękiem,

– zwiększa odporność psychiczną,

– podnosi poczucie szczęścia.

Co wyróżnia program „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo”?

„Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo” to pierwszy w Polsce program dla dzieci i dorosłych oparty na uważności, aktywności fizycznej i samoregulacji, który oferuje szeroki wachlarz narzędzi do pracy z ciałem i umysłem. Jego celem jest holistyczne wspomaganie rozwoju uczestników – w obszarze emocjonalnym, psychicznym, fizycznym oraz społecznym, pomaga lepiej zrozumieć siebie oraz rozwijać życzliwość i współczucie wobec innych.

Program opiera się na pięciu filarach:

  • uważność – rozwijanie uważności ukierunkowanej „do środka”: na oddech, ciało, wrażenia zmysłowe, myśli i emocje, oraz „na zewnątrz”: na otaczający nas świat oraz inne istoty – budowanie życzliwości, wdzięczności i współczucia;
  • aktywność fizyczna – zabawy ruchowe oraz ćwiczenia pomagające odreagować stres i napięcie, których część oparta jest na jodze dla dzieci;
  • budowanie wglądu – aktywności rozwijające umiejętność rozpoznawania i nazywania swoich stanów, emocji oraz reakcji;
  • oddech – zabawy i ćwiczenia angażujące uważny oddech, pozwalające nawiązać kontakt ze sobą;
  • wiedza naukowa – solidna dawka wiedzy na temat stresu, emocji i samoregulacji, budowy mózgu oraz wpływu biologii na zachowania człowieka.