Warsztaty uważności dla dzieci w szkołach i przedszkolach.

Szkoły.

Programy uważności od lat odnoszą liczne sukcesy w szkołach. Dzieci są bardziej optymistyczne i lubiane, spokojniejsze, mniej skłonne do łamania zasad i wywoływania konfliktów. Osiągają wyższe oceny z czytania i pisania, chętniej chodzą do szkoły, mają zwiększoną koncentrację, szybciej i efektywniej odpowiadają na pytania, a także lepiej radzą sobie ze stresem.

Wykazano również, że udział w programie uważności zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję i występowania napadów lękowych oraz znacznie ogranicza a prawdopodobieństwo sięgania przez uczniów po używki. Uczniowie praktykujący uważność, mają mniejsze stężenie kortyzolu we krwi, co bezpośrednio przekłada się na ich spostrzegawczość, skupienie i pamięć.

Program „Uważność w Edukacji. Kosmos i Kajo”, który prowadzą nasze certyfikowane trenerki świetnie sprawdza się w szkole. Warsztaty mają na celu rozwijanie uwagi na tu i teraz, w wolności od osądzania. Liczne badania wykazały, że pielęgnowanie tego rodzaju uwagi niesie szereg dobroczynnych skutków dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia:

– poprawia umiejętność radzenia sobie ze stresem i lękiem, 

– zwiększa odporność psychiczną,

– podnosi poczucie szczęścia. 

Przedszkola.

Program „Uważność w Edukacji. Kosmos i Kajo” przystosowany jest również do pracy z młodszymi dziećmi, w wieku 3 – 6 lat. W tej grupie wiekowej skupiamy się głównie na pracy nad emocjami, robimy krótkie ćwiczenia rozluźniające, wspierające koncentrację czy umożliwiające odreagowanie nadmiaru energii lub emocji. 

Pomóżmy dzieciom zachwycić się na nowo rzeczywistością, odzyskać dobrostan i naturalną radość. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!