Warsztaty uważności dla dzieci w szkołach.

Programy uważności od lat odnoszą liczne sukcesy w szkołach. Dzieci są bardziej optymistyczne i lubiane, spokojniejsze, mniej skłonne do łamania zasad i wywoływania konfliktów. Osiągają wyższe oceny z czytania i pisania, chętniej chodzą do szkoły, mają zwiększoną koncentrację, szybciej i efektywniej odpowiadają na pytania, a także lepiej radzą sobie ze stresem.

Wykazano również, że udział w programie uważności zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję i występowania napadów lękowych oraz znacznie ogranicza a prawdopodobieństwo sięgania przez uczniów po używki. Uczniowie praktykujący uważność, mają mniejsze stężenie kortyzolu we krwi, co bezpośrednio przekłada się na ich spostrzegawczość, skupienie i pamięć.

Program „Uważność w Edukacji. Kosmos i Kajo”, które prowadzi nasza trenerka Marta Dunaj, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, świetnie sprawdza się w szkole. Warsztaty mają na celu rozwijanie uwagi na tu i teraz, w wolności od osądzania. Liczne badania wykazały, że pielęgnowanie tego rodzaju uwagi niesie szereg dobroczynnych skutków dla ludzkiego zdrowia i samopoczucia:

– poprawia umiejętność radzenia sobie ze stresem i lękiem, 

– zwiększa odporność psychiczną,

– podnosi poczucie szczęścia. 

Pomóżmy dzieciom zachwycić się na nowo rzeczywistością, odzyskać dobrostan i naturalną radość. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!